Yaskawa SGMGV-13A3E6C front image
0
SGMGV-13A3E6C
Home / Catalog / Yaskawa / Motors-AC Servo / SGMGV-13A3E6C
YASKAWA SGMGV-13A3E6C
Category: Motors-AC Servo
Product Images
Yaskawa SGMGV-13A3E6C no image
Servomotor Type SGMGV Sigma V High-torque type
Rated Output 1.3kW
Power Supply Voltage 200VAC
Serial Encoder 20-bit Absolute
Design Revision Order E
Shaft End Straight with key and tap
Options With 24VDC holding brake