YASKAWA SGMGV-13ADA2C
Category: Motors-AC Servo
Product Images
| Description | SGMGV-13ADA2C is a Motors-AC Servo produced by Yaskawa | |
| Servomotor Type | SGMGV Sigma V High-torque type | |
| Rated Output | 1.3kW | |
| Power Supply Voltage | 200VAC | |
| Serial Encoder | 20-bit Incremental | |
| Design Revision Order | Standard | |
| Shaft End | Straight without key | |
| Options | With 24VDC holding brake | |