Yaskawa SGMGV-13ADA2C front image
0
SGMGV-13ADA2C
Home / Catalog / Yaskawa / Motors-AC Servo / SGMGV-13ADA2C
YASKAWA SGMGV-13ADA2C
Category: Motors-AC Servo
Product Images
Yaskawa SGMGV-13ADA2C no image
Servomotor Type SGMGV Sigma V High-torque type
Rated Output 1.3kW
Power Supply Voltage 200VAC
Serial Encoder 20-bit Incremental
Design Revision Order Standard
Shaft End Straight without key
Options With 24VDC holding brake